Silifoz, Polifosfat

Silifoz aslında bir markadır tıpkı cola gibi ürünün asıl adı polifosfattır. Metalin üzerinde yağ tabakası bırakarak metalin kireç bağlamasını engelleyen bir tür kireç önleyici mineral bileşiktir. içime sularında kullanımını önermemekteyiz.

Tablet Tuz

Su yumuşatma cihazlarının tuz haznesine reçinenin kireçten temizlenmesi için tuz haznesine konulan özel yıkanmış tablet tuz türüdür. Herkesin bildiği gibi tuz en doğal temizleme malzemesidir.

Aktif Karbon

                      Hindistan cevizi kabuğundan elde edileni en makbul olanıdır. Suyun içerisinde istenmeyen koku ve tatları alarak mineral dengesini bozmadan suyun temizlenmesini sağlar. Şebeke suyunda bulunan kloru dahi arıtır. 6 ayda bir değişimi yapılması gerekir aksi taktirde bakteri üretir.

Su Yumuşatma Reçine

İyon değiştirici reçine su yumuşatma cihazlarının vaz geçilmez parçasıdır. Suyun yumuşatılmasında kullanılan yapay reçine son derece mükemmel bir icattır. Reçinenin ortalama ömrü 5 ila 8 yıldır. Ardından değiştirilmesi gerekir. Reçine tablet tuz ile kendini yıkayarak servise devam eder. 25 litrelik poşetlerde satılan reçinenin serin ve güneş görmeyen yerlerde depolanması gerekir. Reçine tankına konulan reçine tankın…